WROTA POWIATU PLESZEWSKIEGO - Oficjalny serwis ziemi pleszewskiej
Powrót do strony głównejDodaj do ulubionychUstaw jako startowąSerwis VideoPowiat na FacebookDrukuj tą stronęKontaktKliknij aby powrócić do stylu domyślnegoKliknij aby włączyć styl strony dla osób niedowidzących

Ścieżka pieszo-rowerowa przy Al. Wojska Polskiego - I etap

Powiat Pleszewski rozpoczął I etap przebudowy chodnika przy Alejach Wojska Polskiego w Pleszewie na ścieżkę pieszo-rowerową.

W tym roku przebudowany zostanie odcinek z jednej strony ulicy długości ok. 300 metrów od kościoła Najświętszego Zbawiciela, wzdłuż cmentarza ewangelickiego i szkoły muzycznej, do skrzyżowania z ul. Fabryczną. Budowa będzie kosztowała 145.000 zł. Roboty zostały zlecone firmie Gregbud z Nowego Oleśca i potrwają do końca listopada. Remont jest realizowany w tym roku dzięki oszczędnościom, jakie udało się uzyskać w wyniku korzystnych postepowań przetargowych na inne inwestycje drogowe Powiatu Pleszewskiego oraz dzięki dofinansowaniu w wysokości 50% ze strony Urzędu Miasta i Gminy w Pleszewie. Kolejne odcinki deptaka przy Al. Wojska Polskiego będą sukcesywnie remontowane w kolejnych latach.

***

Zarząd Dróg Powiatowych w Pleszewie wyłonił firmę, która wyremontuje drogę powiatową nr 5295P w miejscowości Karsy. Wykonawcą będzie firma PBH Marzyński z Jarocina. Na długości 270 metrów droga zostanie poszerzona do 6 metrów i pokryta nową nawierzchnią z masy bitumicznej. Utwardzone podłoże na poszerzenie drogi została przygotowane już w 2015 roku. Cena zadania to 95.000 zł. W kosztach partycypują Powiat Pleszewski i Gmina Gołuchów. Termin realizacji zadania upływa 10 grudnia 2016 roku.

***

PBH Marzyński z Jarocina będzie także realizowało przebudowę drogi powiatowej nr 4318P w Tomicach (ul. Leśna) na długości 270 metrów. W zakresie prac jest wykonanie podbudowy drogi z kruszywa oraz wylanie nawierzchni bitumicznej. Koszt robót obliczony jest na 95.000 zł. Zadanie realizuje Powiat Pleszewski z udziałem finansowym Gminy Gizałki. Inwestycja ma być również ukończona do 10 grudnia.   

Opr.
Tomasz Wojtala
Rzecznik Prasowy