WROTA POWIATU PLESZEWSKIEGO - Oficjalny serwis ziemi pleszewskiej
Powrót do strony głównejDodaj do ulubionychUstaw jako startowąSerwis VideoPowiat na FacebookDrukuj tą stronęKontaktKliknij aby powrócić do stylu domyślnegoKliknij aby włączyć styl strony dla osób niedowidzących

Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski z Biskupem Kaliskim

Wszystkich obecnych na mszy świętej powitał ks. proboszcz Piotr Wasilewski. Wyraził wdzięczność za pomoc finansową, jaką otrzymał na renowację kościoła od Powiatu Pleszewskiego i Ministerstwa Kultury.   

Podczas mszy Biskup Kaliski Edward Janiak poświęcił odrestaurowany Ołtarz Główny i obraz w nawie bocznej „Ukrzyżowanie Chrystusa” oraz udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży parafialnej. Do bierzmowania przystąpiło 70 dziewcząt i chłopców. Wierni złożyli tradycyjne dary na ołtarz. Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski przekazał trybularz liturgiczny w darze dla Parafii św. Wawrzyńca od Powiatu Pleszewskiego.   

Asystę honorową w kościele stanowiła parafialna Straż Grobu Pańskiego tzw. Turki na czele z komendantem druhem Janem Grabarkiem. Grała orkiestra dęta z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kościelnej Wsi. W nabożeństwie uczestniczyły poczty sztandarowe: Starostwa Powiatowego w Pleszewie, OSP w Kościelnej Wsi, Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Kościelnej Wsi oraz parafialnego Kółka Matek Różańcowych. Obecni byli parafianie, rodzice dzieci bierzmowanych oraz wielu zaproszonych gości m.in poseł na Sejm RP Jan Mosiński.

Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski podziękował księdzu proboszczowi za przyjęcie roli gospodarza uroczystości powiatowych oraz księdzu biskupowi za wizytę i odprawienie mszy. - Pozwólcie Państwo, że Księdzu Proboszczowi Piotrowi Wasilewskiemu złożę wyrazy wdzięczności za trud zorganizowania dzisiejszego jubileuszu Chrztu Polski. Ekscelencjo Biskupie! Bóg zapłać za pięknie odprawioną Mszę Świętą i wygłoszone słowo Boże. Bardzo cieszę się, że dane mi było uczestniczyć w tej modlitwie. Pozwól, że skorzystam z okazji i złożę Ci serdeczne życzenia Bożej opieki z okazji Twojego Jubileuszu 20-lecia święceń biskupich, które przyjąłeś z rąk kardynała Henryka Gulbinowicza 30 listopada 1996r. w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu. Dziękuję za długoletnią i pełną oddania służbę wiernym. Niech Pan Bóg daje Ci siłę i udziela wszelkich łask w pracy duszpasterskiej - życzył starosta.

Po mszy goście spotkali się na wspólnym obiedzie w remizie OSP w Kościelnej Wsi.     

Tomasz Wojtala
Rzecznik Prasowy

Fot. T.Wojtala