WROTA POWIATU PLESZEWSKIEGO - Oficjalny serwis ziemi pleszewskiej
Powrót do strony głównejDodaj do ulubionychUstaw jako startowąSerwis VideoPowiat na FacebookDrukuj tą stronęKontaktKliknij aby powrócić do stylu domyślnegoKliknij aby włączyć styl strony dla osób niedowidzących

Magiczne drzewko! Szykujemy prezenty dla dzieci...

To już 9. edycja akcji pod hasłem „Magiczne drzewko! Spełnił moje marzenia”, organizowana przez Dom Dziecka i Pogotowie Opiekuńcze pod patronatem Przewodniczącego Rady Powiatu w Pleszewie Mirosława Kuberki. Co roku podopieczni placówki ubierają choinkę w sali sesyjnej  Starostwa Powiatowego w Pleszewie i zawieszają na niej listy do Świętego Mikołaja.

W tym roku akcję ogłoszono 24 listopada podczas XIX sesji Rady Powiatu w Pleszewie. Dyrektor Domu Dziecka i Pogotowia Opiekuńczego w Pleszewie Jerzy Wiśniewski poprosił radnych o udział w tym charytatywnym przedsięwzięciu. - Mija 9 lat, gdy z panem przewodniczącym podjęliśmy decyzję o organizowaniu corocznej akcji po hasłem „Magiczne Drzewko”. W ramach tej akcji dzieci z Domu Dziecka piszą listy do Świętego Mikołaja. W listach proszą o prezenty, które chcieliby znaleźć pod choinką. Nie jesteśmy w stanie zmienić sytuacji rodzinnej naszych podopiecznych, ale możemy dać im odrobinę szczęścia na Święta Bożego Narodzenia - podkreślił dyrektor. 

Radni postanowili zabrać listy z choinki i  ufundować ich autorom świąteczne prezenty. Paczki będą przygotowane do 18 grudnia. Podczas spotkania wigilijnego w Domu Dziecka w dn. 21 grudnia br. zostaną wręczone dzieciom przez przewodniczącego Mirosława Kuberkę, który w przebraniu odegra rolę Świętego Mikołaja.

Tomasz Wojtala
Rzecznik Prasowy