WROTA POWIATU PLESZEWSKIEGO - Oficjalny serwis ziemi pleszewskiej
Powrót do strony głównejDodaj do ulubionychUstaw jako startowąSerwis VideoPowiat na FacebookDrukuj tą stronęKontaktKliknij aby powrócić do stylu domyślnegoKliknij aby włączyć styl strony dla osób niedowidzących

Na stokach Andów. Ekspedycja do Boliwii

Do Ameryki Południowej pojechało łącznie 10 studentów z poznańskiego UAM. Grupą kierował glacjolog dr Jakub Małecki. Promotorem badań był prof. dr hab. Andrzej Kostrzewski.

Poznańscy studenci przeprowadzili w Andach badania geologiczne lodowca Charquini Sur, obserwacje pustyni solnej Salar de Uyuni - pozostałości po wyschniętym słonym jeziorze na płaskowyżu Altiplano, badania społeczne w La Paz, zorganizowali wolontariat środowiskowy i badania ewaporacji w Rurrenabaque oraz badania jakości i poziomu życia wśród Polaków, żyjących w Boliwii.  

     
Marcin Spiralski z flagą Powiatu Pleszewskiego na lodowcu Zongo.
 

- Prace terenowe, który przeprowadziliśmy w Boliwii, były bardzo owocne i dostarczyły nam dużą ilość materiału badawczego. Obecnie rozpoczęliśmy kolejny etap naszego projektu, którym jest opracowanie oraz upowszechnienie wyników naszych badań, a także promocja samego projektu i działania edukacyjne, zwłaszcza jeśli chodzi o uczniów szkół w całej Wielkopolsce - tłumaczy Marcin Spiralski.

Teraz młodzi geografowie planują wystawy i prelekcje w pleszewskich szkołach. 

Tomasz Wojtala 
Rzecznik Prasowy