WROTA POWIATU PLESZEWSKIEGO - Oficjalny serwis ziemi pleszewskiej
Powrót do strony głównejDodaj do ulubionychUstaw jako startowąSerwis VideoPowiat na FacebookDrukuj tą stronęKontaktKliknij aby powrócić do stylu domyślnegoKliknij aby włączyć styl strony dla osób niedowidzących

Co wiemy o ubezpieczeniach społecznych? Konkurs dla szkół

Do pierwszego etapu olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” przystąpiło 2199 uczniów z 59 szkół ponadgimnazjalnych, którzy wcześniej uczestniczyli w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”. Pierwszy etap wyłonił trzyosobowe zespoły, które reprezentują swoje szkoły w etapie wojewódzkim.

Z terenu Wielkopolski do drugiego etapu zakwalifikowanych zostało 20 szkół ponadgimnazjalnych. Z terenu obsługiwanego przez Oddział ZUS w Ostrowie Wielkopolskim do półfinału przeszło sześć drużyn:

  • Liceum i Gimnazjum w Pleszewie,
  • Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu,
  • Zespół Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim,
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krotoszynie,
  • Liceum Ogólnokształcące w Wolsztynie
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie.   

„Lekcje z ZUS” to projekt edukacyjny dla szkół ponadgimnazjalnych zainicjowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w 2013 r. Podczas zajęć młodzież zapoznaje się z podstawami systemu ubezpieczeń społecznych, systemem emerytalnym, świadczeniami związanymi z poszczególnymi rodzajami ubezpieczeń i zasadami prowadzenia własnej firmy w aspekcie ubezpieczeń społecznych. Materiały dydaktyczne do zajęć opracowane zostały przez specjalistów z ZUS przy udziale metodyka nauczania, który wcześniej współtworzył już projekty edukacyjne dużych instytucji finansowych, a prowadzone w ramach „Lekcji z ZUS” zajęcia są zajęciami opartymi na interakcji z uczniami.

Zespołom zakwalifikowanym do II etapu Olimpiady, serdecznie gratulujemy!     

Marlena Nowicka
Regionalny Rzecznik Prasowy
ZUS w Wielkopolsce