WROTA POWIATU PLESZEWSKIEGO - Oficjalny serwis ziemi pleszewskiej
Powrót do strony głównejDodaj do ulubionychUstaw jako startowąSerwis VideoPowiat na FacebookDrukuj tą stronęKontaktKliknij aby powrócić do stylu domyślnegoKliknij aby włączyć styl strony dla osób niedowidzących

Turniej LEAGUE OF LEGENDS! Wkrótce eliminacje...

W tym roku do turnieju LEAGUE OF LEGENDS zgłosiło się 17 drużyn gimnazjalnych z Pleszewa, Kowalewa, Taczanowa, Dobrzycy, Chocza, Sobótki, Jankowa i Blizanowa.

Oto pełna lista uczestników:
1. „Just Do It Team” - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie
2. „Team lucky win” - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie
3. „FF GO NEXT” - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ociążu
4. „Team Żelazny” - Gimnazjum w Sobótce
5. „Five Players” - Gimnazjum nr 2 im. Św. Królowej Jadwigi w Pleszewie
6. „My Po Bluzy” (MPB) - Gimnazjum nr 2 im. Św. Królowej Jadwigi w Pleszewie
7. „Team Skała” - Gimnazjum im. Stanisława Staszica w Dobrzycy
8. „Toxic Team” - Gimnazjum w Taczanowie Drugim
9. „DDrageD Gods” - Gimnazjum nr 3 w Pleszewie
10. „Team Gromada” - Gimnazjum w Choczu
11. „Niewidzialni” - Gimnazjum w Choczu
12. Flejmerzy - Gimnazjum w Jankowie Pierwszym,
13. „NoDragonTeam2” - Gimnazjum w Jankowie Pierwszym
14. „Skontrowani” - Publiczne Gimnazjum nr 1 im. 70 Pułku Piechoty w Pleszewie
15. „ZS Blizanów” - Gimnazjum w Blizanowie
16. Drużyna A - Gimnazjum Dwujęzyczne w Pleszewie
17. Drużyna B - Gimnazjum Dwujęzyczne w Pleszewie

Turniej LEAGUE OF LEGENDS rozegrany zostanie w Liceum i Gimnazjum im. Stanisława Staszica w Pleszewie. Zawody odbędą się z udziałem publiczności. Widzowie w auli liceum będą mogli śledzić przebieg gier na ekranie ściennym, a na telebimie obserwować transmisję z sąsiedniej sali komputerowej.

Dwie drużyny z Gimnazjum Dwujęzycznego w Pleszewie muszą jeszcze przejść wewnętrzne kwalifikacje w szkole, a do turnieju dopuszczona zostanie lepsza z nich. Chodzi o to, aby do turnieju stanęła parzysta liczba ekip, czyli 16.

Turniej odbędzie się w dwóch turach. W dniach 8-9 lutego 2017r. zaplanowano eliminacje turniejowe. 16 drużyn zostało podzielonych na cztery grupy eliminacyjne. Będzie co oglądać!!! Łącznie zaplanowano aż 24 pojedynki. Gry będą rozpoczynać się o pełnych godzinach. Patrz poniższy harmonogram.

      

Do finału przejdą zwycięzcy poszczególnych grup eliminacyjnych, czyli cztery najlepsze zespoły. To one będą walczyć w finale o I miejsce 21 marca 2017r.

Nie przypadkowo finał turnieju odbędzie się w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny i popularny „Dzień Wagarowicza”. Tego dnia we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Pleszewskiego organizowane będą tzw. „Drzwi otwarte” dla gimnazjalistów, rodziców i nauczycieli. Już dziś zapraszamy wszystkich zainteresowanych! Warto przyjechać na turniej, pokibicować zawodnikom, a przy okazji odwiedzić szkoły: Liceum i Gimnazjum im. Stanisława Staszica, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie oraz Zespół Szkół Przyrodniczo-Politechnicznych CKU w Marszewie.

II Powiatowy Turniej Gimnazjów LEAGUE OF LEGENDS o Puchar Starosty Pleszewskiego został zorganizowany z myślą o pasjonatach e-sportu. Pierwsza edycja turnieju w ubiegłym roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem młodzieży.

Organizatorem turnieju gier komputerowych jest Starostwo Powiatowe w Pleszewie.

Kontakt e-mail do organizatorów: promocja@powiatpleszewski.pl  

Tomasz Wojtala
Rzecznik Prasowy