WROTA POWIATU PLESZEWSKIEGO - Oficjalny serwis ziemi pleszewskiej
Powrót do strony głównejDodaj do ulubionychUstaw jako startowąSerwis VideoPowiat na FacebookDrukuj tą stronęKontaktKliknij aby powrócić do stylu domyślnegoKliknij aby włączyć styl strony dla osób niedowidzących

To samorządowy rozbiór Polski! - ostrzega prezes PSL

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz przyjechał do Jarocina w piątek, 3 marca 2017 roku. Towarzyszyli mu politycy stronnictwa: poseł do Parlamentu Europejskiego Andrzej Grzyb, posłanka na Sejm RP Andżelika Możdżanowska oraz Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Pobyt Kosiniaka-Kamysza w Jarocinie rozpoczął się od spotkania w kawiarni „Klubowa”, w której udział wzięli samorządowcy Ziemi Jarocińskiej, działacze i sympatycy PSL oraz goście z sąsiednich powiatów. Na zaproszenie Starosty Jarocińskiego Teodora Grobelnego (PSL) w spotkaniu uczestniczył także Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski (PSL).   


Spotkanie w Jarocinie. Od lewej: prezes PSL w Jarocinie Karol Matuszak, radny Sejmiku Wojewódzkiego Jan Grzesiek,
Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, prezes PSL Władysław Kosiniak - Kamysz,
posłanka PSL na Sejm RP Andżelika Możdżanowska oraz Starosta Jarociński Teodor Grobelny.
               

Spotkanie było poświęcone polityce Prawa i Sprawiedliwości, zmierzającej do osłabienia roli samorządów terytorialnych w Polsce. - Działania PiS-u i proponowane zmiany w ordynacji wyborczej to samorządowy rozbiór Polski - powiedział prezes ludowców. - Już nie ma regionalnych ośrodków doradztwa rolniczego, za chwilę znikną wojewódzkie fundusze ochrony środowiska, a sport i turystyka będą zarządzane z jednej ulicy w Warszawie. Dlaczego tak się dzieje, że kolejne kompetencje są zabierane sejmikom i przekazywane wojewodzie? Ponieważ wojewoda nie jest zależny od swoich mieszkańców tylko od prezesa jednej partii, który jeśli nie będzie postępował jak on chce, to ten go odwoła jednym podpisem. Dlatego musimy bronić samorządności w Polsce i jako PSL sprzeciwiamy się takim działaniom i będziemy walczyć o wzmocnienie roli sejmików i marszałków województw. Uważamy, że należy zlikwidować stanowisko wojewody, bo naprawdę jeden gospodarz w danym województwie wystarczy - podkreślił Władysław Kosiniak-Kamysz.

Po spotkaniu odbyła się konferencja prasowa. Potem Władysław Kosiniak-Kamysz otworzył nowe biuro poselskie PSL przy ulicy Poznańskiej w Jarocinie i zwiedzi pobliskie Muzeum Festiwalu Rockowego.  Stamtąd pojechał do Szkoły Podstawowej w Rusku. W Jaraczewie zasadził dąb w ramach ogólnopolskiej akcji PSL pod hasłem „Drzewo dla Polski”. Następnie odwiedził Salezjańską Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą Dom Wspomożycielki w Dobieszczyźnie. Dzień zakończyła wspólna kolacja w Klęce.            

Tomasz Wojtala
Rzecznik Prasowy