WROTA POWIATU PLESZEWSKIEGO - Oficjalny serwis ziemi pleszewskiej
Powrót do strony głównejDodaj do ulubionychUstaw jako startowąSerwis VideoPowiat na FacebookDrukuj tą stronęKontaktKliknij aby powrócić do stylu domyślnegoKliknij aby włączyć styl strony dla osób niedowidzących

Pleszew i Krotoszyn na XIII Olimpiadzie Konsumenckiej

Celem konkursu jest upowszechnianie wśród młodzieży szkolnej wiedzy o prawach konsumentów, których znajomość jest niezbędna w codziennym życiu we współczesnej gospodarce rynkowej.

Olimpiada odbyła się 13 marca 2017r. w Liceum i Gimnazjum im. Stanisława Staszica w Pleszewie. Do rywalizacji przystąpili reprezentanci wszystkich szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Pleszewskiego i 4 szkół z Powiatu Krotoszyńskiego.

Konkurs został przeprowadzony przez Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Pleszewie Małgorzatę Naderę i debiutującego w jego organizacji Powiatowego Rzecznika Konsumentów z Krotoszyna Mikołaja Lechmana.

Rzecznicy przygotowali testy z zestawem 60 pytań z zakresu m.in. ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, ustawy o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich, o usługach turystycznych, o kredycie konsumenckim i prawie telekomunikacyjnym. Czas na odpowiedzi wynosił 60 minut. 

W finale konkursu powiatowego wyłoniono sześciu laureatów z największą liczbą zdobytych punktów. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i awans do finału wojewódzkiego olimpiady, który odbędzie się 5 kwietnia 2017r. w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu. Dla wszystkich zawodników przygotowano okolicznościowe dyplomy oraz upominki promocyjne od samorządów powiatowych.   

Olimpiadę konsumencką w Pleszewie wygrała KLAUDIA WINIECKA z Zespołu Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie, która uzyskała aż 45 pkt.. II miejsce zajęła DARIA WITCZAK, również z Zespołu Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie, z wynikiem 44 pkt.. Na III miejscu uplasowała się OLIWIA JANCZEWSKA z Liceum im. Stanisława Staszica w Pleszewie z 43 pkt. na koncie. Po dogrywce na IV miejscu konkurs zakończył ŁUKASZ WERDEN z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Politechnicznych CKU w Marszewie. V pozycję zajęła przedstawicielka powiatu krotoszyńskiego PATRYCJA JACKOWIAK z I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Krotoszynie. Natomiast VI miejsce przypadło DAJANIE NOWACKIEJ, reprezentującej Zespół Szkół Przyrodniczo-Politechnicznych CKU w Marszewie.          

Nagrody laureatom i uczestnikom wręczyli Wicestarosta Pleszewski Eugeniusz Małecki, dyrektor LiG im. Stanisława Staszica w Pleszewie Lilla Deleszkiewicz oraz Powiatowi Rzecznicy Konsumentów Małgorzata Nadera z Pleszewa i Mikołaj Lechman z Krotoszyna.


Pamiątkowe zdjęcie organizatorów i uczestników Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej w Pleszewie

Honorowy patronat nad Olimpiadą Konsumencką sprawują Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Tomasz Wojtala
Rzecznik Prasowy