WROTA POWIATU PLESZEWSKIEGO - Oficjalny serwis ziemi pleszewskiej
Powrót do strony głównejDodaj do ulubionychUstaw jako startowąSerwis VideoPowiat na FacebookDrukuj tą stronęKontaktKliknij aby powrócić do stylu domyślnegoKliknij aby włączyć styl strony dla osób niedowidzących

Na zasłużoną emeryturę! Pożegnanie komendanta...

St. bryg. mgr inż. Jacek Jarus był Komendantem Powiatowym PSP w Pleszewie od 1 stycznia 1999 roku tj. od chwili reaktywowania Powiatu Pleszewskiego. Pełnił tę funkcję nieprzerwanie przez 18 lat.

Uroczystość pożegnania odchodzącego na emeryturę oficera PSP odbyła się 15 marca 2017r. w Komendzie Powiatowej PSP w Pleszewie. Były podziękowania i życzenia od licznych gości. W spotkaniu uczestniczyli pleszewscy strażacy, komendanci PSP z płd. Wielkopolski, władze powiatu i gmin, przedstawiciele innych służb mundurowych i instytucji, z którymi współpracuje PSP Pleszew.    

Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski ofiarował komendantowi Jarusowi okolicznościowy dyplom i kwiaty.

-  W związku z Pana przejściem na emeryturę pragniemy podziękować za wieloletnią służbę na stanowisku Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie. Wysoko cenimy Pańskie doświadczenie, osiągnięcia i dorobek zawodowy - napisał starosta w liście gratulacyjnym. - Zostawia Pan pleszewską jednostkę PSP zdolną do reagowania na wszelkie zagrożenia i szybkie niesienie pomocy mieszkańcom Powiatu. Dziękujemy za Pana zaangażowanie, profesjonalizm oraz nieustanne stawianie sobie ambitnych celów. Do Pana niepodważalnych zasług należą rozbudowa pleszewskiej Komendy Powiatowej PSP oraz pozyskanie nowoczesnych wozów bojowych i sprzętu dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Jesteśmy Panu wdzięczni za pełnienie funkcji Wiceprzewodniczącego Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Życzymy wszelkiej pomyślności na zasłużonej emeryturze, rozwijania swoich pasji, dużo zdrowia, szczęścia i  spełnienia marzeń.    

Starosta - senior Michał Karalus i były przewodniczący Rady Powiatu Bogdan Skitek ofiarowali komendantowi na pamiątkę szablę z dedykacją „... za twórcza pracę w latach 199-2017”. 

Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP mł. bryg. Andrzej Bartkowiak (na fot. w środku) na nowego Komendanta Powiatowego PSP w Pleszewie powołał st. kpt. Rolanda Egierta (po lewej), pracującego do tej pory w Komendzie Miejskiej PSP w Kaliszu.

      

Tomasz Wojtala
Rzecznik Prasowy

Fot. P. Fehler / Gazeta Pleszewska