WROTA POWIATU PLESZEWSKIEGO - Oficjalny serwis ziemi pleszewskiej
Powrót do strony głównejDodaj do ulubionychUstaw jako startowąSerwis VideoPowiat na FacebookDrukuj tą stronęKontaktKliknij aby powrócić do stylu domyślnegoKliknij aby włączyć styl strony dla osób niedowidzących

Licealna klasa pod patronatem Uniwersytetu Ekonomicznego

I Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Pleszewie obchodziło święto patrona - Stanisława Wawrzyńca Staszica. 17 marca 2017r. w licealnej auli odbyła się uroczysta akademia.

Najważniejszym punktem uroczystości było oficjalne podpisanie porozumienia z Wydziałem Informatyki i Gospodarki Elektronicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu w sprawie realizacji projektu „Klasa akademicka”.

Gośćmi ceremonii byli: Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski, Wicestarosta Eugeniusz Małecki, Przewodniczący Rady Powiatu w Pleszewie Mirosław Kuberka, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Zenon Lisiak. Na podpisanie porozumienia przybyli z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu: dziekan Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej UE prof. dr hab. Krzysztof Malaga, adiunkt w Katedrze Ekonometrii i pełnomocnik dziekana ds. kontaktów ze szkołami ponadgimnazjalnymi dr Przemysław Garsztka oraz przyszły opiekun klasy patronackiej dr Jacek Małyszko, nota bene absolwent pleszewskiego LO. Wychowawcą klasy ze strony liceum będzie Damian Sołtysiak.  

 

- Cieszy nas, że podpisujemy porozumienie z Uniwersytetem Ekonomicznym. Projekt „klasa akademicka” umożliwi bowiem uczniom rozwijanie swoich zdolności i zainteresowań na uczelni wyższej pod opieką wykładowców akademickich - przyznała dyrektor szkoły Lilla Deleszkiewicz. - Dzięki współpracy z uczelnią licealiści  zyskają  dostęp do dziedzin i tematów, które pojawiają się w liceum sporadycznie. Poczują się również jak prawdziwi studenci, bo otrzymają indeksy.

Dyrektor Lilla Deleszkiewicz i przewodniczący Rady Rodziców Jarosław Śmigielski wręczyli dyplomy i nagrody książkowe kilkudziesięciu uczniom - laureatom olimpiad przedmiotowych i triumfatorom zawodów sportowych.    

Uroczystość w auli uświetnił występ licealny chóru „CONSONANS” pod batutą Aliny Fabisiak.

Dr Jacek Małyszko wygłosił okolicznościowy wykład na temat „Informatyczne i statystyczne zabawy w przetwarzanie języka naturalnego”.

Tomasz Wojtala
Rzecznik Prasowy