WROTA POWIATU PLESZEWSKIEGO - Oficjalny serwis ziemi pleszewskiej
Powrót do strony głównejDodaj do ulubionychUstaw jako startowąSerwis VideoPowiat na FacebookDrukuj tą stronęKontaktKliknij aby powrócić do stylu domyślnegoKliknij aby włączyć styl strony dla osób niedowidzących

Kowalew najlepszy! Finał turnieju League of Legends

Do rywalizacji w wielkim finale Turnieju League of Legends stanęły cztery najlepsze drużyny gimnazjalne, które w turnieju przygotowawczym w lutym br. uplasowały się na czele swoich grup kwalifikacyjnych A, B, C i D:

• z grupy A - drużyna „Just Do It Team” z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie,
• z grupy B  - drużyna „DDrageD Gods” z Gimnazjum Nr 3 w Pleszewie,
• z grupy C - drużyna „Team Gromada” z Gimnazjum w Choczu,     
• z grupy D - drużyna „Team Skała” z Gimnazjum im. Stanisława Mikołajczyka w Dobrzycy.

Fot. T. Wojtala, R. Czajczyński

Finał mistrzostw rozegrano 21 marca z okazji Dnia Wagarowicza w LiG im. Stanisława Staszica. Obowiązywał system pucharowy rozgrywek. Najpierw w rundzie półfinałowej zmierzyły się gimnazjum z Kowalewa i pleszewska „Trójka” oraz druga para - Chocz z Dobrzycą. Zwycięzcy obu pojedynków - Kowalew i Dobrzyca - dostały się do ścisłego finału, a ostatecznie cały turniej wygrali gimnazjaliści z Kowalewa. W meczu o III miejsce rywalizowały zespoły z Chocza i „Trójki”, a lepsi okazali się komputerowcy z Chocza.
       

Klasyfikacja końcowa:            

I miejsce - Gimnazjum w Kowalewie
II miejsce - Gimnazjum w Dobrzycy
III miejsce - Gimnazjum w Choczu
IV miejsce - Gimnazjum Nr 3 w Pleszewie

Nagrody laureatom turnieju wręczyli Wicestarosta Pleszewski Eugeniusz Małecki, dyrektor Liceum i Gimnazjum im. Stanisława Staszica Lilla Deleszkiewicz oraz menadżer turnieju Robert Czajczyński ze Starostwa Powiatowego w Pleszewie. Zwycięzcy turnieju zdobyli puchar Starosty Pleszewskiego i fantastyczne bluzy turniejowe. Pozostali laureaci otrzymali od organizatorów koszulki reklamowe i kubki z logo gry „League of Legends”.

Turniej zorganizowało Starostwo Powiatowe w Pleszewie we współpracy z LO. Sędziami turnieju byli nauczyciele Bartłomiej Sołtysiak i Damian Sołtysiak. Przebieg wirtualnych pojedynków na bieżąco komentowali pasjonaci gier komputerowych licealiści Maciej Matyaszczyk oraz Jakub Kędziak. Sędziowie i spikerzy w formie podziękowania otrzymali upominki turniejowe.


Tomasz Wojtala
Rzecznik Prasowy