WROTA POWIATU PLESZEWSKIEGO - Oficjalny serwis ziemi pleszewskiej
Powrót do strony głównejDodaj do ulubionychUstaw jako startowąSerwis VideoPowiat na FacebookDrukuj tą stronęKontaktKliknij aby powrócić do stylu domyślnegoKliknij aby włączyć styl strony dla osób niedowidzących

Przebudowa drogi powiatowej w Broniszewicach - II etap

Powiat Pleszewski przeznaczył na tę inwestycję 258.515 zł. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S. A. z Kalisza.

Robotnicy z firmy PBD wykonali następujące prace: rozebrali stare krawężniki, obrzeża i zjazdy, wykopali nowe koryta na poboczach, wysypali warstwę odsączającą z piasku i warstwę z kruszywa łamanego, przygotowali ławy betonowe i założyli nowe krawężniki i obrzeża, przebudowali zjazdy z chodników, przeprowadzili mechanicznie frezowanie i czyszczenie jezdni, wykonali remonty cząstkowe i wyrównali  nawierzchnię bitumiczną, spryskali podbudowę emulsją łączącą i położyli nawierzchnię zewnętrzną z masy asfaltowej tzw. warstwę ścieralną o średniej grubości 4 cm.    

Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski i Wicestarosta Eugeniusz Małecki wizytowali  budowę drogi w Broniszewicach, rozmawiali z kierownikiem robót i interesowali się postępem prac.

Przebudowa jest już na ukończeniu. Nowy odcinek będzie oddany do użytku zaraz po Świętach Wielkanocnych, czyli ponad dwa miesiące przed wyznaczonym terminem (umowa przewidywała termin zakończenia inwestycji do dn. 30 czerwca 2017r.). 

Tomasz Wojtala
Rzecznik Prasowy