WROTA POWIATU PLESZEWSKIEGO - Oficjalny serwis ziemi pleszewskiej
Powrót do strony głównejDodaj do ulubionychUstaw jako startowąSerwis VideoPowiat na FacebookDrukuj tą stronęKontaktKliknij aby powrócić do stylu domyślnegoKliknij aby włączyć styl strony dla osób niedowidzących

Technik mechatronik - klasa patronacka FAMOTU

Uroczyste podpisanie listu intencyjnego w sprawie utworzenia klasy patronackiej firmy FAMOT miało miejsce 12 kwietnia 2017r. w siedzibie przedsiębiorstwa przy ul. Fabrycznej. Obecni byli partnerzy porozumienia. Zaproszono także nauczycieli praktycznej nauki zawodu w ZST, menadżerów odpowiedzialnych w FAMOCIE za zajęcia praktyczne, dyrektorów szkół oraz dziennikarzy.

             
List intencyjny o utworzeniu klasy patronackiej spółki FAMOT podpisali: dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie Artur Kukuła, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego w Pleszewie Roman Paruszewski, prezes FAMOT Pleszew Sp. z o.o. Zbigniew Nadstawski, Dyrektor Generalny Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej Michael Kern, Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew Marian Adamek.       

     
ULOTKA INFORAMCYJNA - Klasa patronacka FAMOT w ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH

Klasa patronacka FAMOT umożliwi młodzieży zdobycie zawodu „TECHNIK MECHATRONIK”, łączącego w sobie umiejętności z zakresu mechaniki, automatyki i elektroniki. Wiedzę teoretyczną i praktyczną uczniowie będą zdobywać w Zespole Szkół Technicznych i Centrum Kształcenia Praktycznego w Pleszewie, natomiast praktyki zawodowe będą organizowane w fabryce FAMOT na Wydziałach Montażu, Obróbki Mechanicznej, w Dziale Jakości i Utrzymania Ruchu. W ten sposób przyszli technicy będą uczyć się od wysokiej klasy specjalistów firmy i zdobywać doświadczenie w obsłudze zaawansowanych technicznie urządzeń i obrabiarek sterowanych numerycznie. Na koniec otrzymają certyfikaty FAMOTU i Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Najlepsi absolwenci będą mieli szansę na zatrudnienie w firmie FAMOT i międzynarodowym koncernie DMG MORI.     

Podpisanie porozumienia to dobry krok w kierunku bliższej współpracy szkół zawodowych z przemysłem. Oferta edukacyjna szkół powinna być dostosowana do potrzeb miejscowych pracodawców.        

Korzyści są wielostronne! Sygnatariusze umowy liczą na pozytywne zmiany w szkolnictwie zawodowym, rozwój lokalnej gospodarki i poprawę sytuacji na runku pracy. Inicjatywa klasy patronackiej pozwoli lepiej kształcić uczniów i przygotować ich do przyszłej pracy pod kątem praktycznym. Przed absolwentami otwierają się więc nowe, atrakcyjne perspektywy rozwoju zawodowego. Z drugiej strony szkoła wychodzi naprzeciw oczekiwaniom firmy patronackiej, gdyż może zapewnić pracodawcy dopływ wykwalifikowanych kadr. 

Uczestnicy spotkania zwiedzili fabrykę FAMOT.      

Tomasz Wojtala
Rzecznik Prasowy