WROTA POWIATU PLESZEWSKIEGO - Oficjalny serwis ziemi pleszewskiej
Powrót do strony głównejDodaj do ulubionychUstaw jako startowąSerwis VideoPowiat na FacebookDrukuj tą stronęKontaktKliknij aby powrócić do stylu domyślnegoKliknij aby włączyć styl strony dla osób niedowidzących

II Powiatowa Olimpiada Języka Angielskiego i Niemieckiego

II Powiatowa Olimpiada Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego odbył się 21 kwietnia 2017 roku w ZST w Pleszewie. W konkursie udział wzięło 34 uczniów, reprezentujących następujące szkoły powiatowe: I LO im. Stanisława Staszica w Pleszewie, ZSU-G Pleszew, ZSP-P CKU Marszew i w roli gospodarza ZST Pleszew.

 
Otwarcia konkursu, a na koniec wręczenia nagród dokonał Wicestarosta Pleszewski Eugeniusz Małecki w obecności dyrektora ZST Artura Kukuły, przedstawicielki Wydawnictwa Macmillan i Hueber Doroty Wysz oraz opiekunów - nauczycieli języków obcych z poszczególnych szkół.

Uczniowie musieli zmierzyć się z testem sprawdzającym ich umiejętności językowe. Po oddaniu swoich prac mogli zapoznać się z kluczem testów i zweryfikować swoje odpowiedzi. Jury sprawdziło ich prace, wytypowało laureatów i ogłosiło wyniki.

Z języka angielskiego najlepszy okazał się Dawid Kołodziejczyk (I LO im. Stanisława Staszica w Pleszewie), II miejsce przypadło Bartoszowi Dąbrowskiemu (I LO im. Stanisława Staszica w Pleszewie), a trzeci był Hubert Moskot (Zespół Szkół Technicznych w Pleszewie).

W kategorii języka niemieckiego wygrała Sara Skowrońska (I LO im. Stanisława Staszica w Pleszewie), II lokata przypadła Beacie Taczale (Zespół Szkół Przyrodniczo - Politechnicznych CKU w Marszewie), a III miejsce zajął Szymon Delikat (Zespół Szkół Technicznych w Pleszewie).

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, ufundowane przez Wydawnictwo Macmillan i Hueber, a wszyscy uczestnicy dyplomy oraz drobne upominki.        


Tomasz Wojtala
Rzecznik Prasowy