WROTA POWIATU PLESZEWSKIEGO - Oficjalny serwis ziemi pleszewskiej
Powrót do strony głównejDodaj do ulubionychUstaw jako startowąSerwis VideoPowiat na FacebookDrukuj tą stronęKontaktKliknij aby powrócić do stylu domyślnegoKliknij aby włączyć styl strony dla osób niedowidzących

Konkurs! Co młodzież wie o Funduszach Europejskich?

Konkurs składa się z dwóch etapów. Etap I polega na przeprowadzeniu w szkole minimum trzech lekcji europejskich przez nauczyciela danej szkoły. Etap II polega na przygotowaniu pracy konkursowej przez ucznia/uczniów tj. nagraniu filmu promocyjnego.     

Nagrody dla uczniów

Po przeprowadzonej lekcji europejskiej uczniowie mogą przygotować prace na konkurs w formie 5-minutowego filmu, który powinien promować Dni Otwarte Funduszy Europejskich, w tym efekty wdrażania Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Dla najlepszych przewidziano atrakcyjne nagrody: rowery, czytniki e-book, aparaty fotograficzne.

Nagrody dla nauczycieli

Łączna pula nagród pieniężnych dla nauczycieli to 10 000 zł:    

I nagroda to 5.000 zł
II nagroda to 3.000 zł
III nagroda to 2.000 zł

Nagrody dla szkół

Dodatkowo nagrody otrzymają dwie szkoły: ta, której nauczyciel zostanie laureatem I miejsca oraz ta, której uczeń/uczniowie zajmą I miejsce. Szkoły mogą wybrać, jaką chciałby otrzymać nagrodę. Do wyboru jest: tablica interaktywna, laptop, projektor multimedialny, cyfrowy aparat fotograficzny lub sprzęt sportowy.

Terminy

1. Kwiecień 2016 r. – ogłoszenie konkursu,
2. Do 12 maja 2016 r. – realizacja lekcji europejskich przez nauczycieli,
3. Do 26 maja 2016 r. – przyjmowanie prac konkursowych (decyduje data stempla pocztowego),
4. Do 5 czerwca 2016 r. – wyłonienie laureatów konkursu,
5. Do 9 czerwca 2016 r. – uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu.

Cel konkursu

Dzięki konkursowi uczniowie zapoznają się z tematyką Unii Europejskiej i Funduszy Europejskich, w tym Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, dowiedzą się czym jest ogólnopolska akcja Dni Otwarte Funduszy Europejskich, a także wypełnią uproszczony wniosek o dofinansowanie oraz jakie są efekty wdrażania funduszy unijnych.

Więcej informacji o Konkursie, Regulamin i Dokumenty znajdą Państwo 

<
tutaj>
 


Tomasz Wojtala
Rzecznik Prasowy