WROTA POWIATU PLESZEWSKIEGO - Oficjalny serwis ziemi pleszewskiej
Powrót do strony głównejDodaj do ulubionychUstaw jako startowąSerwis VideoPowiat na FacebookDrukuj tą stronęKontaktKliknij aby powrócić do stylu domyślnegoKliknij aby włączyć styl strony dla osób niedowidzących

Wycieczka do Kotliny jeleniogórskiej i Pragi

Na przełomie kwietnia i maja 13 wychowanków pleszewskiego Domu Dziecka z opiekunami wyjechało na 5 - dniową wycieczkę do Kotliny Jeleniogórskiej. Wyjazd sfinansowała fundacjaPKO BP i firma Mercedes - Garcarek. Celem wycieczki była Szklarska Poręba. Przygód i wrażeń nie brakowało. Grupa zwiedziła m.in. „Leśną Hutę”. W drugim dniu młodzież pojechała do Pragi, gdzie zwiedziła Stare Miasto, Hradczany, Katedrę Świętego Wita, Most Karola oraz Plac Wacława.    

Trzeciego dnia chłopcy i dziewczęta wybrali się na wędrówkę w góry. Weszli na Szrenicę (1362 m n.p.m.), z której obserwowali wspaniały widok na Kotlinę Jeleniogórską, Góry Izerskie i Karkonosze czeskie. Droga prowadziła obok Kamieńczyka - najwyższego wodospadu polskich Karkonoszy.

Uczestnicy wyjazdu zwiedzili też Karpacz i Świątynię Wang. Skorzystali również z atrakcji Letniego Toru Saneczkowego „Kolorowa”.   

W ostatni dzień przy Wodospadzie Szklarki nastąpiło pożegnanie z malowniczą okolicą. Po przeżytych atrakcjach cała grupa szczęśliwie wróciła do Pleszewa.

Tomasz Wojtala
Rzecznik Prasowy