WROTA POWIATU PLESZEWSKIEGO - Oficjalny serwis ziemi pleszewskiej
Powrót do strony głównejDodaj do ulubionychUstaw jako startowąSerwis VideoPowiat na FacebookDrukuj tą stronęKontaktKliknij aby powrócić do stylu domyślnegoKliknij aby włączyć styl strony dla osób niedowidzących

Maskotki Miś Strażak rozdane! Finał konkursu plastycznego

        

Konkurs rozstrzygnięto na początku roku, ale oficjalne podsumowanie i wręczenie nagród odbyło się 16 maja 2017r. w Starostwie Powiatowym w Pleszewie.

Laureaci  konkursu otrzymali dyplomy i maskotki „Miś - Strażak”. Nagrody wręczali Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Pleszewie Zbigniew Serbiak oraz zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Pleszewie bryg. Robert Kaczmarek.


Pamiątkowe zdjęcie organizatorów i laureatów konkursu

Dodatkową nagrodą dla zwycięzców konkursu był wspólny grill w ogrodach starostwa. Były pieczone kiełbaski i zimne napoje.        

Na powiatowy etap konkursu „Zapobiegajmy Pożarom” wpłynęły aż 343 prace. Rysunki oceniała komisja konkursowa w składzie: nauczyciel plastyki i radna Rady Powiatu w Pleszewie Renata Reszel (w charakterze przewodniczącej), Zbigniew Serbiak - prezes Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Pleszewie, przedstawiciel Komendy Powiatowej PSP w Pleszewie Piotr Jaroszewski, kierownik Biura Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Starostwa Powiatowego w Pleszewie Krzysztof Zawada oraz inspektor BZKiB Barbara Jaworska.

Wyróżnione prace zostały przesłane do Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP do Poznania i wezmą udział w etapie wojewódzkim konkursu. 
 

Wyniki konkursu plastycznego pt. „Zapobiegajmy pożarom”      
Powiat Pleszewski  2017

I grupa - przedszkola:

1. Agata Kubiak - Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka w Pleszewie,
2. Aleks Kołaski - Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka w Pleszewie,
3. Ksawery Obecny - Zespół Szkół w Czerminie,
4. Wiktoria Kasprzyk - Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Kuźni,
5. Mateusz Witkowski - Zespół Szkół w Białobłotach.

II  grupa – szkoła podstawowa klasy I - III:

1. Angelika Markowska - Zespół Szkół w Białobłotach,
2. Szymon Peszke - Zespół Szkół w Białobłotach,
3. Adam Duszka - Zespół Szkół w Białobłotach,
4. Wiktoria Fibich - Szkoła Podstawowa w Żegocinie,
5. Martyna Pawlaczyk - Szkoła Podstawowa w Kucharkach.

III grupa - szkoła podstawowa klasy IV - VI:

1. Julia Sójka - Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Tursku,
2. Monika Depczyńska - Zespół Szkół w Białobłotach,
3. Ewa Kołecka - Zespół Szkół w Białobłotach,
4. Aleksander Kieroński - Zespół Szkół Publicznych w Czerminie,
5. Michał Świątek - Zespół Szkół Publicznych  Nr 2 w Pleszewie.

IV grupa -  gimnazjum:

1. Milena Owczaryszek - Gimnazjum im. Stanisława Mikołajczyka w Dobrzycy,
2. Monika Kaźmierczak - Gimnazjum im. Stanisława Mikołajczyka w Dobrzycy,
3. Kacper Krzyżosiak - Gimnazjum im. Stanisława Mikołajczyka w Dobrzycy,
4. Katarzyna Czajka - Gimnazjum im. Stanisława Mikołajczyka w Dobrzycy,
5. Klaudia Sądkiewicz - Dom Kultury w Pleszewie.

V grupa - szkoły ponadgimnazjalne:

1. Michalina Włodarczyk - Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące w Pleszewie.

VI grupa - dorośli:

1. Monika Stańczyk  - Chocz, Gmina Chocz
2. Katarzyna Mikołajewska - Wieczyn, Gmina Czermin.

Tomasz Wojtala
Rzecznik Prasowy