WROTA POWIATU PLESZEWSKIEGO - Oficjalny serwis ziemi pleszewskiej
Powrót do strony głównejDodaj do ulubionychUstaw jako startowąSerwis VideoPowiat na FacebookDrukuj tą stronęKontaktKliknij aby powrócić do stylu domyślnegoKliknij aby włączyć styl strony dla osób niedowidzących

Powstają nowe drogi powiatowe… Pracowite lato 2017

Modernizacja drogi powiatowej Chocz - Józefów kosztowała 972.129 zł. Nowy odcinek ma 2.630 metrów długości. Zakres prac drogowych objął: pogłębienie dna i wyprofilowanie rowów przydrożnych, odbudowa przepustów, odtworzenie i poszerzenie jezdni do 5,5 metrów, wykonanie nawierzchni asfaltowej jezdni, utwardzenie poboczy kruszywem. 

Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. z Kalisza. Umowę z wykonawcą podpisano 8 marca tego roku, a prace zakończono w maju.  Nadzór inwestorski sprawowała firma MD Projekt Kompleksowe Usługi Inżynierskie Dariusz Śródecki z Kostrzyna Wlkp. Inwestycję realizował Powiat Pleszewski. Zgodnie z umową o dofinansowanie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu z dn. 26.08.2016r. zadanie było dofinansowane w wysokości 63,63% z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. W kosztach inwestycji swój udział miała także Gmina Chocz.    

***

Największe inwestycje drogowe Powiatu Pleszewskiego w tym roku to: modernizacja drogi powiatowej Dobrzyca - Koryta (etap II w miejscowości Koźminiec) za cenę 2.740.897 zł oraz przebudowa drogi powiatowej Kuchary - Kucharki o wartości 2.448.741 zł. Prace ruszyły w kwietniu i według planu mają być ukończone do połowy października. Obie inwestycje są współfinansowane przez Program Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej 2016-2019.     

***

W ramach kooperacji z gminami przy wdrażaniu projektów drogowych z PROW Powiat Pleszewski zobowiązał się do poprawy stanu nawierzchni siedmiu dróg powiatowych w miejscach styku z remontowanymi drogami gminnymi. Obecnie w ramach tej współpracy powiat prowadzi przebudowę drogi w Białobłotach. Dobiegają końca prace drogowe w Żbikach. Oprócz tego będą jeszcze wykonane remonty dróg w Pieruchach, Starej Kaźmierce, Skrzypni, Strzydzewie i Broniszewicach.

Tomasz Wojtala
Rzecznik Prasowy