WROTA POWIATU PLESZEWSKIEGO - Oficjalny serwis ziemi pleszewskiej
Powrót do strony głównejDodaj do ulubionychUstaw jako startowąSerwis VideoPowiat na FacebookDrukuj tą stronęKontaktKliknij aby powrócić do stylu domyślnegoKliknij aby włączyć styl strony dla osób niedowidzących

Wśród liderów ochrony zdrowia

Ranking „WSPÓLNOTY” pt. „Wydatki JST na ochronę zdrowia” opracowany został na podstawie rocznych sprawozdań budżetowych JST, publikowanych przez Ministerstwo Finansów oraz danych Głównego Urzędu Statystycznego z lat 2006 - 2015. Wykaz opracowali analitycy na czele z prof. Pawłem Swianiewiczem z Uniwersytetu Warszawskiego. Brano pod uwagę wydatki powiatów na ochronę zdrowia, na działalność szpitali i na profilaktykę zdrowotną w przeliczeniu na mieszkańca. - Celem rankingu jest docenienie tych samorządów, które wykazują aktywność w zakresie polityki zdrowotnej realizując działania inne niż obligatoryjne - napisał Redaktor Naczelny „WSPÓLNOTY” Janusz Król w piśmie z dn. 09.08.2017r. do Starosty Pleszewskiego Macieja Wasielewskiego.

Wyniki rankingu zostaną ogłoszone 5 października 2017r. podczas Gali Inwestorów Samorządowych, która odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w ramach XV Samorządowego Forum Kapitału i Finansów. Laureaci rankingu - samorządowi liderzy ochrony zdrowia - otrzymają statuetki i dyplomy.

Tomasz Wojtala
Rzecznik Prasowy