WROTA POWIATU PLESZEWSKIEGO - Oficjalny serwis ziemi pleszewskiej
Powrót do strony głównejDodaj do ulubionychUstaw jako startowąSerwis VideoPowiat na FacebookDrukuj tą stronęKontaktKliknij aby powrócić do stylu domyślnegoKliknij aby włączyć styl strony dla osób niedowidzących

Załóż świetlicę mulimedialną z Fundacją Orange

W tegorocznej edycji programu Fundacja planuje założyć 25 nowych Pracowni Orange na wsiach i w miastach o liczbie mieszkańców do 40.000. Fundator zamierza przekazać środki finansowe na odnowienie pomieszczeń, zapewnić bezpłatny dostęp do szybkiego Internetu, wyposażyć świetlice w komputery, urządzenia wielofunkcyjne, telewizory LCD, konsole do gier komputerowych, zestawy lofirobotów oraz niezbędne meble. Oferuje wsparcie techniczne, zabezpieczenie antywirusowe sprzętu, a liderom (opiekunom) pracowni zapewni merytoryczne przygotowanie w postaci szkoleń, tutoriali, webinariów, wizyt studyjnych i możliwości zdobycia grantów finansowych.

Pomysłodawcy chcą, aby Pracownia Orange była nie tylko miejscem rozwoju cyfrowych umiejętności, ale także wzmacniała więzi lokalne i i oferowała aktywności dostosowane do różnorodnych potrzeb mieszkańców.

O Pracownię Orange mogą ubiegać się zespoły tzw. grupy inicjatywne, złożone z minimum 3 pełnoletnich osób, które wspólnie z lokalną instytucja lub organizacją przedstawią pomysły na wykorzystanie świetlicy z pożytkiem dla całej lokalnej społeczności.

Aby dołączyć do programu, należy znaleźć lokal, w którym Pracownia Orange będzie mogła funkcjonować, a następnie, w terminie od 10 sierpnia do 8 września, wypełnić formularz dostępny www.pracownieorange.pl


Spośród nadesłanych wniosków Komisja wybierze 64 najciekawsze propozycje, a o ostatecznym miejscu 25 Pracowni zdecydują internauci w głosowaniu online.

Do tej pory Fundacja ORANGE w całej Polsce założyła 77 Pracowni Orange. Działają one w domach kultury, świetlicach, bibliotekach, szkołach, organizacjach pozarządowych i innych placówkach użyteczności publicznej. Fundacja organizuje spotkania i szkolenia otwarte dla mieszkańców np. warsztaty programowania i druku 3D dla dzieci i młodzieży, zajęcia z obsługi komputera dla seniorów, turniej gier planszowych, pokazy filmowe, interaktywne lekcję języka angielskiego i wiele innych.

Program jest realizowany pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji. 

Więcej informacji o programie Pracownie Orange znajdziecie Państwo na www.racownieorange.pl

Macie szanse zdobyć dla Waszej wspólnoty profesjonalną świetlicę mulitmedialną! Zachęcamy do udziału w konkursie!


Fundacja ORANGE