WROTA POWIATU PLESZEWSKIEGO - Oficjalny serwis ziemi pleszewskiej
Powrót do strony głównejDodaj do ulubionychUstaw jako startowąSerwis VideoPowiat na FacebookDrukuj tą stronęKontaktKliknij aby powrócić do stylu domyślnegoKliknij aby włączyć styl strony dla osób niedowidzących
Publikacja z: 2017-03-30 15:23:58

29 marca 2017r.

  • W kinie „HEL” -  w ramach Tygodnia Obywatelskiego w Pleszewie - odbyła się „Debata wolnego krzesła” na temat: „Jestem obywatelem - współdecyduję! Włączanie młodzieży we współdecydowanie o wiosce, mieście, gminie, powiecie”. W dyskusji z pleszewską młodzieżą udział wzięli: Bogusława Prażucha - Sekretarz Powiatu, Arkadiusz Ptak - Zastępca Burmistrza MiG Pleszew, Artur Łęga z Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży oraz Jacek Bykowski z Fundacji im. Królowej Polski św. Jadwigi.
         
  • Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski był w Zespole Szkół w Choczu na finale I Powiatowego Turnieju Wiedzy o Powiecie Pleszewskim
     
  • Podczas XXII sesji Rady Miejskiej Gminy Chocz Wicemarszałek Województwa Krzysztof Grabowski odznaczył Burmistrza Chocza Mariana Wielgosika Odznaką Honorową „Za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”. Gratulacje burmistrzowi złożyli Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski i Wicestarosta Eugeniusz Małecki
         
  • W Urzędzie Miasta Gminy Chocz została podpisana umowa o przyznaniu Powiatowi Pleszewskiemu 2,5 mln zł dotacji na scalanie gruntów rolnych w Kwileniu w ramach PROW 2014-2020. Umowę podpisali: Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski i Dyrektor Departamentu PROW Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu Izabela Mroczek, a ze strony samorządu powiatowego Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski, Wicestarosta Eugeniusz Małecki i Skarbnik Powiatu Mariusz Gramala. Świadkami podpisania umowy byli Burmistrz Chocza Marian Wielgosik i Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Chocz Jan Woldański.
Publikacja z: 2017-03-28 10:47:37

25 marca 2017r.

Jubileusz 30-lecia Ośrodka Kultury w Żegocinie. Samorząd powiatowy reprezentował na uroczystości członek Zarządu Powiatu w Pleszewie Zbigniew Serbiak.

Publikacja z: 2017-03-24 15:22:38

24 maca 2017r.

Wicestarosta Pleszewski Eugeniusz Małecki był obecny w Muzeum Leśnictwa w Gołuchowie na otwarciu wystawy pt. „Malarstwo ze zbiorów Nadleśnictwa Włodawa”.

Publikacja z: 2017-03-22 14:02:05

19 marca 2017r.
Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski był na uroczystym ogłoszeniu werdyktu Kapituły XVI Konkursu WIELKOPOLSKI ROLNIK ROKU 2016 i wręczeniu dorocznych nagród Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Uroczystość odbyła się w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w Poznaniu.
 
17 marca 2017r.
W Starostwie Powiatowym w Kaliszu podpisano porozumienie pomiędzy powiatami kaliskim i pleszewskim, miastem Kalisz oraz gminami Blizanów i Opatówek w sprawie realizacji projektu partnerskiego pn. „Aglomeracja Kalisko-Ostrowska przyjazna rowerzystom – Budowa ścieżek rowerowych”. Ze strony Powiatu Pleszewskiego umowę podpisali Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski, Wicestarosta Eugeniusz Małecki i Skarbnik Powiatu Mariusz Gramala
     
Święto patrona w Liceum i Gimnazjum im. Stanisława Staszica było okazją do zawarcia porozumienia z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu w sprawie realizacji projektu edukacyjnego „Klasa akademicka”. Umowę podpisali: Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski, dyrektor Liceum i Gimnazjum im. Stanisława Staszica w Pleszewie Lilla Deleszkiewicz oraz Dziekan Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej UE prof. dr hab. Krzysztof Malaga. Świadkami porozumienia byli: Wicestarosta Eugeniusz Małecki, Przewodniczący Rady Powiatu w Pleszewie Mirosław Kuberka oraz Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Zenon Lisiak.    

16 marca 2017r.
Wicestarosta Pleszewski Eugeniusz Małecki uczestniczył w Spotkaniu Pleszewian w Poznaniu. Miejscem zjazdu było Collegium Chemicum Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza na terenie nowego kampusu akademickiego „Morasko”.

Publikacja z: 2017-03-16 10:03:40

15 marca 2017r.

Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski był na oficjalnym pożegnaniu odchodzącego na emeryturę Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie st. bryg. mgr. inż. Jacka Jarusa.

Informacja: 1 do 5 z ogólnej liczby 913 wpisów